Przyjazny transport publiczny: szybki zakup biletów w aplikacji mPay

Zakup biletu na autobus ułatwi Pasażerom w Kaliszu aplikacja mPay, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play, App Store i Huawei App Gallery. Za jej pośrednictwem uregulujemy należności zarówno za transport na trasach miejskich, jak i podmiejskich. Dodatkowo zyskamy dostęp do wielu innych wartościowych funkcjonalności, pomocnych na co dzień.


Aplikacja mPay należy do najdłużej działającego na polskim rynku dostawcy rozwiązań dla płatności mobilnych. Kaliszanie, którzy zainstalują ją na swoim telefonie, szybko i wygodnie zakupią:

  • bilety miejskie (jednorazowe, jednogodzinne, weekendowe, tygodniowe, miesięczne
    i kwartalne),
  • podmiejskie (jednorazowe oraz tygodniowe).

Jak opłacić przejazd w aplikacji mPay?

Krok 1:

pobieramy darmową aplikację na telefon – znajdziemy ją w sklepach Google Play, App Store lub Huawei App Gallery,

Krok 2:

zakładamy osobiste konto w kilku prostych krokach – to z niego będziemy opłacać przejazdy,

Krok 3:

zapewniamy środki finansowe, by móc szybko regulować należności – wchodzimy w zakładkę „Moje finanse” i decydujemy, jaka opcja będzie dla nas najkorzystniejsza (w aplikacji możemy korzystać
z trzech źródeł płatności: przedpłaconej portmonetki, podpiętej karty płatniczej lub karty
w elektronicznym portfelu kart MasterPass),

Krok 4:

realizujemy wygodne transakcje – aby opłacić przejazd klikamy w kafelek „Komunikacja miejska”, który znajduje się w zakładce „Produkty i usługi”.

Obrazkowa instrukcja zakupu i kontroli biletu  

Jedna aplikacja, wiele możliwości

Obok regulacji należności za bilety komunikacji miejskiej, w aplikacji skorzystamy także z oferty przewoźników kolejowych i autobusowych, zakupimy doładowania do telefonów i gier, opłacimy dostęp do platform streamingowych z filmami i muzyką oraz nadamy przesyłkę kurierską. Z tą samą aplikacją mamy możliwość przekazywania płatności innemu użytkownikowi, a także możemy realizować szybkie przelewy – tak samo, jak z rachunku bankowego. Od grudnia ub.r. mPay zapewnił swoim użytkownikom również dostęp do „gotówki” na dowolny cel – jest to możliwe dzięki pierwszej na rynku platformie pożyczkowej dostępnej w aplikacji mobilnej. Cały proces odbywa się w jednym miejscu – od pozyskania finansowania „od ręki”, po spłatę całego zobowiązania.