KiedyPrzyjedzie.pl

 

Z przyjemnością informujemy, że od 1 lutego 2024r. zostanie wdrożony w Kaliszu system dynamicznej informacji pasażerskiej działający w oparciu o serwis internetowy KiedyPrzyjedzie.pl.

Dzięki niemu Pasażerowie kaliskiej komunikacji miejskiej uzyskają dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.

Z serwisu można korzystać na kilka sposobów:

  • korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie). Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów oraz zakładka z teoretycznymi rozkładami jazdy;
  • odwiedzając stronę internetową kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. Ikonka widniejąca w kolumnie „odjazd” oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową i związane z nią opóźnienia. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na poszczególne linie na dowolnie wybrany dzień;
  • instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych
    z systemem operacyjnym Android:

(https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kiedyprzyjedzie.mobile.TravellerDroid)

lub iOS:

(https://apps.apple.com/pl/app/kiedyprzyjedzie/id1488753108?l=pl)

oraz Windows Phone:

(https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/kiedyprzyjedzie/9nblggh6c3k0)

Wdrożenie systemu będzie z korzyścią zarówno dla Pasażerów jak i dla Przewoźnika.  Pasażer będzie miał dostęp do rzeczywistej informacji o położeniu autobusu, a Przewoźnik będzie posiadał wiedzę o rzeczywistych odchyleniach kursowania autobusów vs rozkład jazdy. Dane o realizowanych kursach pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb Mieszkańców i znacznie poprawią monitorowanie punktualności.

Serwis kiedyPrzyjedzie.pl funkcjonuje w ponad 130 polskich miastach.