San H100B i Jelcz Cabrio na „Nocy Muzeów” w Warszawie

San H100B i Jelcz Cabrio na „Nocy Muzeów” w Warszawie

W dniach 19-20 maja br. pracownicy naszej spółki goscili w Warszawie, gdzie w ramach dorocznej „Nocy Muzeów” prezentowali  najstarszy kaliski autobus – SAN H100B.

Autobus uczestniczył w Zlocie Zabytkowych Autobusów na Placu Defilad, który został zwieńczony paradą autobusów. Następnie obsługiwał jedną z dziewięciu linii muzealnych wożąc mieszkańców Warszawy budząc podziw i duże zainteresowanie. Ciekawostką jest to, że ekipa z Kalisza pojechała jednym autobusem, a wróciła dwoma.

 

 

Od poniedziałku gościmy na zajezdni zabytkowy autobus Jelcz 043, który został wyprodukowany w 1976 roku z przeznaczeniem do służby w Ludowym Wojsku Polskim, jako zwykły Jelcz z nadwoziem zamkniętym. Po wycofaniu ze służby w 1989 roku został zakupiony przez osobę prywatną z Namysłowa (woj. opolskie) i przerobiony na autobus bez dachu. Wzorem przebudowy były nieliczne kabriolety wykonane w latach 70. przez fabrykę w Jelczu na potrzeby biur turystycznych z całego kraju. Aktualnie autobus jest przygotowywany przez służby techniczne KLA do obsługi wakacyjnych linii turystycznych, aby już w najbliższy weekend pojawić się na ulicach Kalisza.

Dla zainteresowanych dane techniczne Jelcza:

Producent: Jelczańskie Zakłady Samochodowe

Model: 043

Rok produkcji: 1976 (w 1989 przerobiony na wersję cabrio)

Silnik: Skoda 706

Pojemność silnika: 11,8 dm3

Moc silnika: 160 KM

Miejsca siedzące: 42

Miejsc ogółem: 42

Długość [mm]: 10810

Szerokość [mm]: 2500

Wysokość [mm]: 3180


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content