Nowych 11 szt. autobusów marki Man na ulicach Kalisza

Nowych 11 szt. autobusów marki Man na ulicach Kalisza

W dniu 27 lipca 2018 roku na teren naszej zajezdni dotarło 11 sztuk autobusów hybrydowych zakupionych przez Miasto Kalisz w ramach projektu: „Rozwój systemu komunikacji publicznej Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej wraz z modernizacja oświetlenia ulicznego – Miasto Kalisz”.

Projekt finansowany jest z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W zakres projektu wchodzi budowa węzła przesiadkowego w rejonie dworców kolejowego i autobusowego, wyposażenie przystanków w biletomaty i tablice informacji pasażerskiej, modernizacja oświetlenia ulicznego oraz zakup 11 sztuk autobusów. Najlepszą ofertę na dostawę autobusów, na kwotę 19.187.434 zł brutto (cena jednostkowa 1.418.000 zł netto) złożyła firma MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o.

Hybrydowe autobusy marki Man przyjechały do Kalisza w piątek 27 lipca. Od poniedziałku służby KLA przystąpiły do intensywnych prac mających na celu jak najszybsze przygotowanie autobusów do eksplantacji w warunkach kaliskich. Zostały dokonane przeglądy wszystkich podzespołów, uruchomione zostały wszystkie systemy informatyczne, autobusy zostały oznakowane, zarejestrowane, ubezpieczone, gruntownie umyte i posprzątane, a kierowcy przeszkoleni w zakresie obsługi i eksploatacji. Dzięki temu już od dnia 7 sierpnia autobusy zostały wprowadzone do obsługi sieci tak, aby mieszkańcy jak najszybciej mogli korzystać z komfortu jaki daje klimatyzacja, szczególnie ważna w okresie panujących upałów.

Oprócz klimatyzacji w standardzie znajdą się m.in. ekologiczny silnik spełniający normę emisji spalin Euro-6, niska podłoga na całej długości autobusu, system przyklęku, rampa dla wózków, system gaszenia pożarów, dedykowana tapicerka i kącik dla dzieci, elektroniczne tablice kierunkowe, system monitoringu wizyjnego, gniazda USB do ładowania telefonów i niebawem bezprzewodowy internet.

Łącznie z 19 autobusami zakupionymi w 2017 roku, Kaliskie Linie Autobusowe w przeciągu ostatnich miesięcy wzbogaciły się o 30 szt. nowoczesnych autobusów, co stanowi prawie połowę wykorzystywanego do obsługi komunikacyjnej taboru.


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content